петок, 3. декември 2021. Вести денес: 88
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Ракомет

Вардарци од аеродром до плоштад ќе се возат со специјално брендиран автобус (ФОТО)

Вардарци од аеродром до плоштад ќе се возат со специјално брендиран автобус (ФОТО)

Засилено течат подготовките за пречекот на ракометарите на Вардар, кои синоќа се искачија на европскиот трон вторпат во три години, а веќе се знае дека црвено-црните јунаци ќе се возат со специјално брендиран автобус.

На возилото кое има отворен кров, но кое може да се затвори ако времето биде врнежливо, е напишано „Европски шампиони“ под што е излепено големо лого на РК Варадар.

Коронавирус