понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Ракомет

Вардар убедливо поразен во финалето од „Хумел купот“

Вардар убедливо поразен во финалето од „Хумел купот“

Македонскиот ракометен шампион Вардар убедливо беше поразен во финалето од „Хумел купот“ од домаќинот Магдебург (31:20).

Вардар одлично го започна мечот и имаше водство од 5:2, но и во целото прво полувреме, па на одмор ракометарите на Вујовиќ заминаа со само еден гол негатива 12:11.

Меѓутоа, играта на Вардар комплетно се сруши во вториот дел, а и Магдебург ја крена својата игра на повисоко ниво. Разликата постојано се зголемуваше и на крајот Вардар запиша убедлив пораз.

Коронавирус