вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 117
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Вардар тргна по потписот на Вујин

Вардар тргна по потписот на Вујин

Европскиот шампион, РК Вардар во наредниот период ќе се обиде да го доведе поранешниот српски репрезентативец Марко Вујин.

Новиот сопственик, Михајло Михајловски има големи амбиции со „црвено-црните“, а Вујин треба да биде замена за Криштопанс кој се пресели во редовите на ПСЖ.

„ Болна точка и место во тимот е десната бековска позиција. Мора да ја решиме на адекватен начин. Вујин би бил одлично решение“- стои во соопшението на клубот.

Вујин неодамна го напушти Спортинг Лисабон, а во кариерата со голем успех настапуваше во Кил, Веспрем, Дунафер и Синтелон. Со селекцијата на Србија го освои сребрениот медал на Европското првенство во Белград во 2012 година.

извор: dribling.mk

Парламентарни избори 2020