понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар се збогува со ракометарите кои заминуваат: Ги освоивте нашите срца (ВИДЕО)

Вардар се збогува со ракометарите кои заминуваат: Ги освоивте нашите срца (ВИДЕО)

Вардар преку социјалните мрежи им се заблагодари на ракометарите кои заминуваат и на Роберто Парондо.

Шест ракометари и тренерот Роберто Парондо си заминуваат по освојувањето на Европската круна, нивните трансфери беа претходно договорени.

Клубот преку социјалните мрежи им се заблагодари на играчите кои си одат.

„Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораес, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одличните моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех. Среќно!“, пишува во пораката на Вардар.

Коронавирус