недела, 31. јули 2022. Вести денес: 65
home Ракомет

Вардар руши рекорди во СЕХА

Вардар руши рекорди во СЕХА

Вардар запиша две врзани победи на двете гостувања воЛигата на шампионите и во СЕХА лигата, победи против Мотор Запорожје и Татран Прешов.

Со победата над Татран, убедлива, 29-22, Вардар стигна до 130 победа во регионалното натпреварување каде сезонава ја брани титулата.

Вардар ја игра деветата сезона во СЕХА каде е ден од најуспешните тимови во ова натпреварување.

За „црвено-црните” дуелот со Татран беше последен пред дербито во Б групата од ЕХФ лигата на шампионите против Кил на 12 октомври во Скопје.

Извор: dribling.mk

 

Коронавирус