петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Ракомет

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Македонскиот ракометен првак Вардар потпиша со голманот Калифа Гедбан.

Дваесет и едно годишниот Алжирец, висок 200 сантиметри, доаѓа во Скопје со договор на една година, со можност за продолжување на уште една.

Тој ќе биде првиот ракометар од Африка што ќе игра за „црвено-црниот“ тим. Вардар го пријави Гедбан за настап во ЛШ, и тој ќе биде дел од тимот на следните натпревари

Вардар викендов гостува во Франција кај Монпелје во рамките од првото коло на групната фаза од Лигата на шампионите. (МИА)