петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар потешко од очекувањата го совлада Бутел

Вардар потешко од очекувањата го совлада Бутел

Ракометарите на македонскиот ракометен шампион Вардар издвојуваа тешка победа над Бутел од 26-22 во 11. коло од ракометната машка Суперлига.

По поразот од Пелистер, избраниците на Стевчо Алушовски одиграа тежок натпревар против Бутел.

Томислав Јагуриновски со седум гола беше прво име кај победникот, додека Чупиќ заврши со шест. Кај поразените Мирко Мајиќ беше најефикасен со шест гола.

Коронавирус