вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 63
home Ракомет

Вардар подобар од Пролет, Еурофарм без грешка против вториот тим од Битола

Вардар подобар од Пролет, Еурофарм без грешка против вториот тим од Битола

Ракометниот шампион во машка конуренција Вардар наиде на силен отпор во ракометниот плејоф, но македонскиот првак го задржа максималниот ефект и успеа да оствари триумф над Тинекс Пролет.

Вардар со триумфот од 30:24 стигна до шестата победа во плејофот и го задржа стопроцентниот учинок, а најефикасен на мечот беше Тимур Дибиров со девет постигнати погодоци.

Денеска, се играше дерби и меѓу двата тима на Еурофарм Пелистер, во кое очекуванот првиот тим  оствари победа од 28:21 со која продолжи да ја одржува негативата од три бода со Вардар на табелата во Супер Лигата.

Коронавирус