петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар победи, падна Монпеље

Вардар победи, падна Монпеље

Екипана на актуелниот Европски шампион, Вардар, успеа да ја победи екипата на Монпеље, во првиот натпревар од Лигата на шампионите со резултат 33: 31.

И покрај тешкиот натпревар поради неуиграноста на тимот на вардарци, тие успеаа да направат пресврт и да дојдат до првата победа во ЛШ.

 

Коронавирус