четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 48
home Ракомет

Вардар од трансферот на Гурбиндо ќе добие 50.000 евра

Вардар од трансферот на Гурбиндо ќе добие 50.000 евра

Едуардо Гурбиндо ќе се пресели во редовите на Динамо Букурешт, и без официјален натпревар заминува од Вардар.

Шпанецот од Нант дојде како големо засилување.

Гурбиндо заминува во Динамо Букурешт, добил потврда од Вардар дека може да си оди, црвено-црните за трансферот ќе добијат 50.000 евра.

Локални избори 2021