среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 115
home Ракомет

Вардар немаше проблеми со Еурофарм Пелистер 2

Вардар немаше проблеми со Еурофарм Пелистер 2

Актуелниот машки ракометен шампион Вардар ги прокнижи првите бодови во плеј-оф фазата на Суперлигата, откако на домашен терен го победи Еурофарм Пелистер 2 со 34-30 полувреме 17-14.

Најефикасен играч на натпреварот беше Гоце Георгиевски кој постигна 11 погодоци, а добра партија имаше и Димитар Димитриевски кој постигна осум голови. Кај Пелистер, седум постигна Петровиќ, додека шест пати реализираше Стефан Дрогришки.

Вардар им се приклучи на првиот тим на Еурофарм Пелистер, Бутел и Тинекс Пролет, кои победија во првото коло од Супер лигата.

foto:gol.mk

Коронавирус