вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар не е било кој, и полицајците мора да чекаат ред за европскиот шампион

Вардар не е било кој, и полицајците мора да чекаат ред за европскиот шампион

Денеска официјално започна продажбата на билетите за натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Кил.

Овој дерби натпревар од групата Б во елитното натпреварување ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ на 12 октомври од 17:30 часот.

Навивачите веќе побрзаа да купат билет, а меѓу нив се најде и еден полицаец, кој реши навреме да се „обезбеди“ со билет и го чекаше својот ред.

Извор: 24rakomet.mk

Коронавирус