четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 90
home Ракомет

Вардар му гостува на Мотор Запорожје

Вардар му гостува на Мотор Запорожје

Ракометаритe на актуелниот македонски шампион Вардар му гостуваат на украинскиМотор Запорожје во третото коло од СЕХА лигата.

По двомечот со Елверум во Лигата на шампионите, тренерот Стевче Алушовски очекува тежок настап во Украина, од причина што неговиот тим е физички и психички исцрпен.

Патот преку Истанбул со ноќевање, а потоа до Запорожје, каде ќе одработија само еден тренинг, дополнително ја отежнува нивната задача.

На местото на повредениот Јагуриновски, деби повик доби Стефан Атанасовски.

Мечот во Запорожје се игра вечер од 20.15 часот.

Коронавирус