петок, 30. септември 2022. Вести денес: 23
home Ракомет

Вардар лесно со Бутел

Вардар лесно со Бутел

Ракометарите на Вардар славеа на гостувањето кај Бутел во Скопје со 26-34 полувреме (9-17), со што „црвено-црните“ дојдоа до четврта победа во исто толку натпревари во машката ракометна Супер лига.

Најпрецизен играч на средбата беше Ловро Јотиќ. Кај Вардар головите беа одлично распределени, сите играчи постигнаа барем по еден освен голманите, а не погодија ниту младиот Атанасовски и дефанзивецот Векиќ.

Во редовите на Бутел со по четири голови се истакнаа Мирко Мајиќ и Златко Мојсовски

Коронавирус