среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Вардар ја краде ѕвездата на Кил

Вардар ја краде ѕвездата на Кил

28 годишниот централен бек, довчерашен играч на германскиот гигант THW Kiel и репрезентативец на Словенија, Миха Зарабец, ќе го пополни и второто празно место на позицијата централен бек, во редовите на европскиот, балканскиот и македонски ракометен шампион РК Вардар.

Како што дознаваме освен Зарабец, Вардар е пред потпис со уште еден играч на левата бековска позиција со што трансфер листата и ростерот за оваа натпреварувачка сезона ќе бидат затворени.

Парламентарни избори 2020