сабота, 20. април 2019. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар испушти седум голови разлика и ремизираше со ПСЖ

Вардар испушти седум голови разлика и ремизираше со ПСЖ

Македонскиот првак Вардар ремизираше во директниот дуел со својот поранешен тренер Раул Гонзалез, кој сега го предводи ПСЖ, на пријателскиот турнир „Еуро Турнои“ во Стразбур.

Репризата од финалето во ЛШ од пред две сезони овојпат заврши со нерешени 33-33, а „црвено-црните“ се тие кои имаат за што да жалат бидејќи во неколку наврати имаа и по седум гола предност.

Вардар утре (18:15 часот) ќе ги одмери силите со Мешков Брест.