петок, 3. јули 2020. Вести денес: 230
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Ракомет

Вардар го доби својот противник на Ф4 во Келн

Вардар го доби својот противник на Ф4 во Келн

Ракометарите на Вардар ја добија Барселона за противник во полуфиналето на завршниот Ф4 турнир што ќе се игра во Келн, Германија.

Каталонците беа ривал на македонскиот првак и пред две години кога вардарци го освоија трофејот.

Во другото полуфинале ќе играат Веспрем на Дејан Манасков и Киелце.

Оваа сезона Вардар одигра два натпревара со Барселона во групната фаза и двапати беше поразен.

Завршниот турнир од елитното ракометно натпреварување ќе се игра на 1 и 2 јуни.

Парламентарни избори 2020