среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 79
home Ракомет

Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во ЛШ

Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во ЛШ

Екипата на Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во осминафиналето на Лигата на шампионите.

ЕХФ заедно со клубовите се договорија борбите за пласман во четвртфиналето да бидат на 1 и 8 април. На 1 април „црвено-црните“ ќе бидат домаќини на Дејан Манасков и компанија на средбата која од 18:45 часот ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански”.

Реваншот пак во Унгарија ќе се игра седум дена подоцна во истиот термин од 18:45 часот.

Коронавирус