понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 111
home Ракомет

Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

Европската ракометна федерација ги соопшти имињата на судиските двојки кои ќе ја делат правдата на Ф4 турнирот на Лигата на шампионите кај мажите.

На актуелниот европски шампион Вардар, кој ќе игра против француски Монпелје, ќе му судат Исланѓаните Јонас Елијасон и Антон Палсон.

Судии на вториот полуфинален дуел меѓу ПСЖ и Нант ќе бидат Данците, Мартин Гединг и Мадс Хансен.

Полуфиналните мечеви се закажани за на 26-ти мај во „Ланксес Арена“ во Келн, додека следниот ден е големото финале и борбата за третото место.

Вардар и Монпелје играат од 18:00 часот.

Коронавирус