четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Вардар гази се пред себе во Лигата на шампиони: Го совлада и Рајн Некар

Вардар гази се пред себе во Лигата на шампиони: Го совлада и Рајн Некар

Ракометарите на Вардар го продолжија стартот од соништата на оваа сезона во Лигата на шампионите, откако по Монпелје, Кристијанштад и Веспрем, денеска го совладаа и тимот на Рајн-Некар Левен (29-27).

Фантастичното второ полувреме беше пресудно, а во него „црвено-црните“ заиграа во својот препознатлив стил во нападот, во одбраната во клучните моменти се разбрани Милосављев, па „лавовите“ од Манхајм ги снајде судбината што минатиот викенд му се случи на Веспрем, а нешто претходно и на европскиот првак Монпелје.

Коронавирус