четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Вардар добива засилување, пристигнува црногорскиот репрезентативец

Вардар добива засилување, пристигнува црногорскиот репрезентативец

Црногорскиот репрезентативец, Божо Анџелиќ, е новото засилување за Вардар. Тој игра на позиција на среден бек и во Вардар доаѓа од унгарски Ференцварош каде настапува од 2018 година, објави РК Вардар 1961.

Од клубот соопштуваат дека договорот со Анџелиќ е потпишан на една сезона со можност за продолжување на уште една.

Црногорецот е второто засилување во тимот за следната сезона, по Словенецот Нејц Цехте кој доаѓа од Бундеслигата.

Во својата кариера Анџелиќ има настапувано за тимот на Црвена Звезда, Малме, Чеглед, Металург, и Ференцварош. (МИА)

Коронавирус