сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 13
home Ракомет

Вардар добива 14 милиони денари ваучер

Вардар добива 14 милиони денари ваучер

Агенцијата за млади и спорт соопшти кој клуб колку ќе добие од поделбата на ваучерите. Очекувано, најголема сума на пари ќе добие Европскиот и шампион на Македонија, тимот на РК Вардар.

„Црвено – црните” ќе добијат 14.милиони денари (230.00 евра), најмногу од сите спортски колективи. По Вардарци следуваат тимовите на Металург со 12 милиони денари, Еурофарм Работник 11, Пролет 8..

Фотографија, кој клуб колку ќе добие од Агенцијата за млади и спорт: