сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Ракомет

Вардар до крајот на сезоната без Анте Гаџа

Вардар до крајот на сезоната без Анте Гаџа

Хрватскиот ракометар од редовите на ракометниот клуб Вардар Анте Гаџа поради повреда нема да може да му помогне на својот тим до крајот на сезоната.

Повредата ја заработи на мечот меѓу Хрватска и Словачка во квалификациите за пласман на ЕП.

Гаџа беше на оперативен зафат, по која мора да оди на рехабилитација за која е потребно време и мирување.

 

Коронавирус