недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 8
home Ракомет

Вардар без Дисингер против Порто

Вардар без Дисингер против Порто

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 замина за Португалија каде в четврток го игра првиот натпревар од Лигата на шампионите  за оваа година против тимот на Порто.

Патувањето за Португалија доаѓа само еден ден по втората победа во СЕХА лигата, а стратегот Стевче Алушовски нема да менува во составот и со идентични сили ќе му се спротистави на португалскиот шампион.

Алушовски овторно нема да може да смета на голманот Робин Кантагрел и ракометарите Кристијан Дисингер и Марко Мишевски, кои останаа во Скопје.

Дуелот со Порто ќе биде најава за вардарци за „пеколниот“ февруари во кој ќе одиграат уште шест натпревари во Лигата на шампионите.

ЕУРО 2020

Македонија