четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Ракомет

Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во СЕХА лигата

Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во СЕХА лигата

Ракометните екипи на Вардар 1961 и Еурофарм ги добија противниците во регионалната СЕХА лигата.

Новата сезона почнува на 10 октомври.

СЕХА лигата годинава ќе има 10 клуба, по откажувањето на ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.

Група A
Вардар 1961 (Македонија)
Нексе (Хрватска)
Мотор Запорожје (Украина)
Татран Прешов (Словачка)
Војводина (Србија)

Група Б
Еурофарм (Македонија)
Веспрем (Унгарија)
Загреб (Хрватска)
Мешков (Белорусија)
Металопластика (Србија) (МИА)