сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 47
home Ракомет

Валентин Порт останува во Монпеље до 2024 година

Валентин Порт останува во Монпеље до 2024 година

Францускиот ракометен  репрезентативец Валентин Порт одлучи да ја прифати понудата и да потпише нов договор со Монпелје. Капитенот на францускиот клуб стави потпис на соработка до 2024 година..

„Се чувствувам многу добро тука. Навистина уживам кога играм во овој клуб и со овој тим. Би сакал да продолжам да ја пишувам историјата на овој амбициозен клуб“, рече Порт.

30-годишникот игра во Монпелје од 2016 година, а претходно ги бранеше боите на Тулуз.

Коронавирус