среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 48
home Ракомет

Валентин Порт доби негативен тест пред почетокот на ЕП

Валентин Порт доби негативен тест пред почетокот на ЕП

Француската репрезентација би можела да смета на капитенот Велнтин Порт уште на стартот на Европското првенство.

31-годишникот добил негативен тест и ќе биде дел од експедицијата која е во Унгарија. Сега треба да направи ново тестирање, кое мора да биде негативно, за тој да може да игра на првиот натпревар на шампионатот против Хрватска.

 

Коронавирус