петок, 20. мај 2022. Вести денес: 85
home Ракомет

Убави Македонки ја окупираа загрепската „Арена“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Убави Македонки ја окупираа загрепската „Арена“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Иако Македонија вечерва ја однесе победата против Словенија, на трибините може да кажеме дека беше еднакво, барем што се однесува до вистинските навивачи.

Во Загреб пристигнаа голем број на екипи од Македонија и Словенија, а со нив и убавици кои уште повеќе ја загреаа атмосферата во арената.

Многу од нив носеа дресови од својата земја, пиеја пиво и навиваа од срце.

Еве што „фати“ објективот на Спорт М.

Повеќе фотографии погледнете на Спорт М.

Коронавирус