среда, 3. август 2022. Вести денес: 199
home Ракомет

Трагедија во Копривница, почина ракометар

Трагедија во Копривница, почина ракометар

Поранешниот голман на Копривница, 40-годишниот Звонимир Чмарко е пронајден мртов во семејната куќа, пренесува Подравски.

Засега се непознати причините за смртта на чуварот на мрежата, кој бил пронајден од членовите на семејството, а чие тело е дадено на обдукција.

 

Коронавирус