вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Тонесен потпиша за ПИК Сегед

Тонесен потпиша за ПИК Сегед

Норвешкиот ракометен репрезентативец Кент Робин Тонесен од наредната сезона ќе биде дел од екипата на унгарскиот ПИК Сегед.

29-годишникот ракометар  ќе си замине од најлутиот ривал Веспрем, каде ќе остане во наредните две сезони.

Повредата на Лука Степанчиќ го натера клубот од Сегедин да го преземе овој чекор и да го обезбеди потписот на овој исклучително квалитетен ракометар.

Коронавирус