вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Томовски одбрани три седмерци против Магдебург (ВИДЕО)

Томовски одбрани три седмерци против Магдебург (ВИДЕО)

Тимот на Лудвигсхафен, каде што настапува голманот Мартин Томовски, загуби од Магдебург на Филип Кузмановски со 17-20 во натпревар од 15 коло во Бундес лигата.

Иако мина на голот само помалку од пет минути, македонскиот репрезентативен голман запре три удари на гостинскиот тим, а еден од нив беше и на Кузмановски.

На петнаесетина минути до крајот Лудвигсхафен имаше предност од три гола,  16-13, но гостите со серија од 1-7 стигнаа до триумфот на незгодното гостување.

Погледнете како бранеше македонскиот „пантер“ против Магдебург…

 

извор: 24rakomet.mk

Коронавирус