сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 71
home Ракомет

Тофт Хансен ја заврши кариерата

Тофт Хансен ја заврши кариерата

Помладиот брат на олимписките шампиони Рене и Хенрик Тофт Хансен, Алан одлучи да ја заврши својата кариера.

25-годишниот ракометар беше член на Скендерборг каде што поради големата конкуренција го раскина договорот со клубот. Сега најави дека можеби тоа ќе биде и неговиот последен клуб во кариерата.

 

Коронавирус