вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 42
home Ракомет

Точно напладне Вардар ги пушта во продажба билети за дуелите со Мешков и Кјелце

Точно напладне Вардар ги пушта во продажба билети за дуелите со Мешков и Кјелце

РК Вардар од денес напладне ги пушта во продажба поединечните билети за следниот два домашни натпревари во ЕХФ лигата на шампионите против Мешков Брест и Кјелце.

Продажбата ќе се врши на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” и онлајн преку www.ticketplus.mk

Натпреварот Вардар – Мешков е закажан за 3 ноември 2019 година во СЦ „Јане Сандански” 17 часот.

Натпреварот Вардар – Кјелце е закажан за 9 ноември 2019 година во СЦ „Јане Сандански” во 17:30 часот

Цената на поединечните билетите за натпреварите со Мешков и со Кјелце се:
* трибина – 350 денари
* А блок – 400 денари

(Цената се однесува за еден натпревар)

Купувањето на билетите е можно 24/7 преку онлајн – www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” секој работен ден од 10 до 18 часот.

Коронавирус