четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 131
home Ракомет

Тинекс Пролет минимално славеше над Бутел

Тинекс Пролет минимално славеше над Бутел

Ракометарите на Т. Пролет минимално со 22:21 славеа над Бутел во последниот меч од 5. коло во плеј-оф делот од Суперлигата.

Во драматичен и крајно возбудлив меч, домашните успеаја да останат посмирени во завршницата и да ја задржат предноста која им донесе трета победа во плеј-оф делот.

Најдобар поединец кај домашните беше Пецаковски со 6 гола, а исто толку гола кај Бутел постигна Мајиќ.

Коронавирус