вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 247
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Ракомет

Тиквеш пуштен на најјако, го „збришаа“ и Младост

Тиквеш пуштен на најјако, го „збришаа“ и Младост

Ракометарите на Тиквеш играат одлично во групата 2 од Првата лига и ја забележаа седмата победа во серија и сега ги имаат совладано сите конкуренти по еднаш.

Кавадарчани имаа незгодно гостување во Богданци кај составот на Младост, но победија убедливо со 26-36, откако и на полувреме имаа водство со 8-13.

Домашните го контролираа резултатот до средината на првиот дел, но почнаа да прават грешки во нападот и гостите тоа го искористија за лесни голови во брзи контри.

Вториот дел беше само рутинско одработување на задачата за кавадарчани, кои се чини дека сезонава се решени да се изборат најмалку за бараж за елитното друштво.

извор: 24rakomet.mk

Парламентарни избори 2020