вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 68
home Ракомет

Тажна вест: Почина поранешен македонски ракометар и ракометен судија

Тажна вест: Почина поранешен македонски ракометар и ракометен судија

Почина македонскиот ракометен работник, Саше Ѓорѓески.

Не успеа да победи во битката против коронавирусот. Почина по неколкудневна битка со Ковид-19.

Тој својата играчка кариера настапуваше за Гостивар и Југ, поради повреда продолжи да работи како ракометен судија.

Ѓорѓески по завршување на судиската кариера, продолжи како делегат.

РЕДАКЦИЈАТА НА КУРИР ИЗРАЗУВА ИСКРЕНО СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО, КОЛЕГИТЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ. НЕКА ПОЧИВА ВО МИР!

Коронавирус