понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 163
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Ракомет

Талески со најсилен шут-гол досега на Европското првенство

Талески со најсилен шут-гол досега на Европското првенство

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески е играчот со најсилен шут по кој е постигнат гол на Европското првенство, објави Дриблинг.мк.

Талески против Чешка поститигна два гола од кои едниот е со брзина од 141 километар на час. Вториот најсилен шут го има Кашпарек од Чешка со гол од 140 километри на час.

Македонија во третото коло во вторник ќе игра против домаќинот Австрија со желба за победа и пласман во следната фаза на континталниот собир.

Извор: Дриблинг.мк

Коронавирус