вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 83
home Ракомет

Талески: Не беше лесно против Бахреин, со Хрватска е клучниот натпревар

Талески: Не беше лесно против Бахреин, со Хрватска е клучниот натпревар

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески по натпреварот со селекцијата на Бахреин истакна дека не било лесно.

Според него Бахреин е квалитетен противник, а ќе имаат шанса да изненадат некој од фаворитите.

-Одигравме максимално во одбраната каде и што го добивме натпреварот. Навикнати сме на турнирски систем. Подготвени сме сите. Утре против Хрватска треба да бидеме максимално фокусирани. Тоа за нас е клучниот меч. Ќе се подготвиме максимално и ќе бидеме подготвени, вели Талески.