понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 58
home Ракомет

Тајм-аут за паметење: Ако те издрибла ќе те убијам и тебе и себе (ВИДЕО)

Тајм-аут за паметење: Ако те издрибла ќе те убијам и тебе и себе (ВИДЕО)

Селекцијата на Словенија направи пријатно изненадување и ја доби Шпанија на денешната средба во Вараждин, а свое шоу за време на средбата поточно за време на еден тајм-аут имаше неповторливиот Веселин Вујовиќ.

Популарниот Вујо имаше јасна и прецизна порака до своите момци во случај ветеранот Жоан Канелјас да ги помине во одбраната.

Коронавирус