петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 49
home Ракомет

Т.Пролет ја запиша четвртата победа во Супер лигата

Т.Пролет ја запиша четвртата победа во Супер лигата

Ракометарите на Пролет рутински славеа на натпреварот против Струга со 27-21 за четврта победа во седумте одиграни кола со што скопскиот суперлигаш се зацврсти на третото место на табелата, во борбата за излез во ракометна Европа.

Давор Палевски беше во главна улога на овој натпревар постигнувајќи 11 погодоци, пет гола за Пролет постигна Пејовиќ, а четири Аларов.

Јанкуловски и Ракочија беа најефикасни кај Струга со по четири.

foto: gol.mk

Коронавирус