среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Ракомет

Страхиња Милиќ си замина од РК Вардар

Страхиња Милиќ си замина од РК Вардар

Голманот Страхиња Милиќ повеќе не е член на РК Вардар, откако спогодбено е раскинат договорот за соработка, соопштија денеска од клубот.

Милиќ последните седум сезони ги помина во дресот на „црвено-црните“ и беше дел од најголемите успеаси на тимот, како освојувањето на европската титула, четири титули во СЕХА лигата, пет титули во Македонија, шест трофеи во Купот на Македонија и еден трофеј во Супер Купот на Македонија.

Од клубот му посакаа на Србинот успех во натамошната кариера.