четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 222
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Ракомет

Столе Стоилов во скопската зоолошка- се дружеше со дечиња (ФОТО)

Столе Стоилов во скопската зоолошка- се дружеше со дечиња (ФОТО)

Европскиот шампион Столе Стоилов е секогаш тука за децата и животните.

Со заедничка изложба на ликовни дела на деца од социјално ранливи и маргинализирани категории, здружението СУПОРТИВА го заокружи проектот кој во текот на мај го реализираше во скопската зоолошка градина. Во посета и дружба со дечињата, дојде и Столе.

Парламентарни избори 2020