недела, 16. јуни 2019. Вести денес: 13
home Ракомет

Столе Стоилов со емотивен статус за Абутовиќ: Фали братот (ФОТО)

Столе Стоилов со емотивен статус за Абутовиќ: Фали братот (ФОТО)

Столе Стоилов, капитенот на македонскиот шампион Вардар се врати на теренот. Тој со своите соиграчи го победија Рајн-Некар Левен (29-27). А пред самиот дуел Столе му подари дрес на поранешниот соиграч Илија Абутовиќ, кој од навивачите беше пречекан со овации. На дресот пишуваше „Илија фала ти за сѐ“, но капитенот се огласи со емотивен статус и по дуелот.