понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 81
home Ракомет

Столе Стоилов има верен навивач- неговиот татко не пропушта ниту еден меч (ФОТО)

Столе Стоилов има верен навивач- неговиот татко не пропушта ниту еден меч (ФОТО)

Стојанче Стоилов кој е еден од најважните македонски играчи во тимот на Данило Брестовац, има еден навивач кој секогаш го следи, и на клупски и на репрезентативен план.

Со шал „МАКЕДОНИЈА“ , Климент Стоилов, такото на Стојанче, секогаш присутен на натпреварите на репрезентацијата.

Препознатлив лик, но скромен, гласен навивач и поддржувач на македонската репрезентација, сака победа против Украина, сигурни сме, Стојанче ќе му ја испони жебата!

Климент, секогаш е во друштво со останатите наши навивачи, а еден од најверните е секако и популарниот Кипре, тој повторно е дел од големо натпреварување.

Извор: Дриблинг.мк

Коронавирус