петок, 10. јули 2020. Вести денес: 27
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Ракомет

Столе Стоилов ѕвезда на Балканот во јануари

Столе Стоилов ѕвезда на Балканот во јануари

Популарниот специјализиран сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ денеска ги објави нивните бројки за посетеност во месец јануари и кај нив доминира Стојанче Стоилов.

Во нивната објава се наведува дека овој јануари бил втор месец по посетеност во нивната 12 годишна историја и тоа е така благодарение на Столе.

На прво место е колумната напишана пред натпреварот против Хрватска во која се опишува силниот карактер на нашиот ракометар. Во најчитаните текстови Стоилов ја држи и втората позиција.

Со пораката дека за него Македонија секогаш останува Македонија.

Парламентарни избори 2020