сабота, 28. мај 2022. Вести денес: 71
home Ракомет

Столе се огласи за промашениот зицер

Столе се огласи за промашениот зицер

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак, но не го резлизира зицерот кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25).

-За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку  слатко. Имав шанса да го решам натпреварот, избрзав, шутнав лошо. Имав среќа, соиграчите ме покрија. Тој бод сега не е толку сладок каков што можеше да биде. Да имавме четири бода. Но, тоа е тоа… Денеска не погодив, утре можеби ќе дадам. Тоа е ракомет, тоа е спорт. Ќе бев навистина трагичар, но ете, соиграчите колку-толку ме покрија, изјави Стоилов по натпреварот во кој Македонија ја измачи Германија.

Коронавирус