сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 21
home Ракомет

Стоилов за 24Ракомет ТВ: Само едно нешто не е исто од лани- сега сме европски шампиони! (ВИДЕО)

Стоилов за 24Ракомет ТВ: Само едно нешто не е исто од лани- сега сме европски шампиони! (ВИДЕО)

Вардар ги започна подготовките за новата сезона, со нов тренер и со уште седум нови имиња во ростерот.

Капитенот Стојанче Стоилов нема да биде на располагање од стартот на подготовките на тренерот Писонеро, но вели дека најверојатно ќе биде фит до првиот дуел во Лигата на шампионите.

„Единствена работа што не е иста од лани е тоа што сега сме европски шампиони и така треба да се однесуваме“, вели Стоилов за 24Ракомет.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…

Коронавирус