недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 28
home Ракомет

Стоилов се огласи по поразот од ПСЖ

Стоилов се огласи по поразот од ПСЖ

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по поразот во мечот за бронзата против ПСЖ на Ф4 турнирот во Келн, му честиташе на противникот и призна дека одиграл подобро во завршницата на натпреварот.

„Црвено-црните“ загубија на двете средби на сличен начин како што лани триумфираа, во последните моменти. Во најголем дел од средбата, вардарци имаа водство, но откако Французите поведоа со 24:23 до крајот ја имаа иницијативата и го задржаа водството.

– Таков е споротот, некогаш победуваш некогаш губиш. Ние сега загубивме на сличен начин како што лани победивме. Игравме добро сега, имавме и водство во најголем дел од натпреварот, но ПСЖ во завршницата беше подобар. Им честитам, изјави Стоилов на прес-конференцијата по натпреварот.

МИА

Коронавирус