недела, 31. мај 2020. Вести денес: 85
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Стоилов: И вашите деца го дишат истиот воздух!

Стоилов: И вашите деца го дишат истиот воздух!

Ракометарот на Македонската ракометна репрезентација и капитен на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов реагира на енормното загадување на воздухот, во ситуација кога зимата се уште не е дојдена.

Стоилов во својот пст на Фејсбук ги потсетува властите дека и нивните деца го дишат истиот загаден воздух, алудирајќи дека треба да се преземат итни мерки затоа што со канцерогениот воздух се загрозуваат животите на сите, особено на децата.

Коронавирус