недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 92
home Ракомет

Стоилов: Го победивме најдобриот тим во светот, сега Веспрем нека му ја мисли

Стоилов: Го победивме најдобриот тим во светот, сега Веспрем нека му ја мисли

Капитенот Стојанче Стоилов денеска уште еднаш ги предводеше своите колеги на теренот и вели дека она што се случило во првиот дел од мечот било неправедно и дека нивното искуство и квалитет морало да излезе на површина.

Откако беше обезбеден триумф над Барселона сега е јасно дека ќе биде поинаку против Веспрем и таму противникот ќе гледа своја шанса за успех, но и Вардар има свои сметки.

„Го победивме најдобриот тим во светот, Барселона. Затоа сега Веспрем треба да мисли за нас,а не ние за нив. Веспрем има поголем ростер, но еден натпревар е. Колку и да си изморен во 60 минути можеш да вложиш максимум, а потоа ќе има време за одмор“, коментираше капитенот на Вардар.

Коронавирус